Engelli çocuklar yararına  Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen umut ışığı defilesinin gelirlerinin tamamı engelli çocuklar için kullanılacak. Ece Gürsel, Nilay Dorsa ve Tatiana gibi ünlü mankenlerin katıldığı defilede modern tesettür ve Osmanlı Kaftanları sergilendi. Basın, iş ve siyaset dünyasından bir çok ünlü isim katılımları ile defileye destek verdi.

Gecede, böyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attığı için ünlü modacı Muammer Ketenci ve çalışma arkadaşlarını tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,  böyle defilelerin aynı zamanda Türkiye olarak modada geldiğimiz noktaya farklı bir pencereden bakmamızı sağladığını belirtti.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DEFİLE

2012-2013 kreasyonlarının sergilendiği defile için ünlü modacı Muammer Ketenci ise “ 90 parça kıyafetin sergilendiği defilemizde yaklaşık 15 mankenimiz ücret almadan çalışıyor. Ece Gürsel, Tatiana gibi mankenlerimiz bizi kırmayıp bu defilede yer aldılar. Uçuk kaçık olmayan ama alışılmışın biraz daha dışında bir iş gerçekleştirdik.” diye konuştu.

EYLÜL’DE HAYIR DEFİLESİ

Ünlü modacı, Eylül ayında daha geniş bir kreasyon ve 150 parçadan oluşan büyük bir defileyle hayırseverlerin karşısına çıkacaklarını ifade ederek, buradan elde edilen gelir ile Van’daki okulları yaptırarak eğitime destek olacaklarını ve engelli vatandaşların araç gereçlerini alacaklarını söyledi.

Katkılarından dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’a da teşekkür eden Ketenci,  Başkan Yeniay’ın eşi Feride Yeniay’ın tasarladığı 3 kıyafetin de Eylül ayında gerçekleştirilecek defilede açık artırma ile satışa sunulacağını belirtti.

Umut Zen’in şarkılarıyla renklenen gecenin sonunda defilenin yapılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumlara plaket verildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER