Bu yazımda sizlere en özel günlerinizden biri olan evliliğe bir adım daha yaklaşmak için yapılan ve çiftlerimizi birbirine bağlayan nişan merasiminde giyebileceğiniz abiyelerden tanıtacağım.

Evlilik, Allah’ın ayetlerinden bir ayettir… Bu ayeti iyi okumak, doğru anlamak, güzel yaşamamız gerekir…

Evlilik bir ülkeye, bir ırka, bir dine, bir medeniyete, bir kültüre, bir çağa ait özel bir kurum değildir… Hatta sadece bu dünyaya has bir uygulama da değildir. Kökleri cennete kadar uzanan, Adem ve Havva’ya dayanan bir gerçekliktir… Ancak bilmek gerekir ki; hayatın en zor işi, en çetin virajı, en ciddi tercihidir…

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. (Rum suresi: 21)

Evlilik kararına gelmeden önce insanlar doğru kişilerle karşılaşıp, anlaşıp, kaynaşmalıdır. Ve evlilik vaktinin geldiğine inandıkları zaman çiftler bu işi resmileştirerek Allah’ın emri ile erkek tarafı kızı isterler. Daha sonra daha güzel telaşlar başlar, söz, nişan ve nikah… Söz genellikle aileler arasında yapılan küçük bir kutlama iken, nişan biraz daha kalabalık olan ve 2.3 kuşak akrabaların çağrıldığı toplu bir merasimdir. Bende sizlere bu özel gününüzde giyebileceğiniz çok özel tasarımlı nişanlık abiyeleri paylaşıp tanıtacağım. Genelde tasarımlar Pınar Şems, Mustafa Dikmen, Pınar Akşam, Nigah vb gibi tasarımcıların ürünleri olmakla birlikte çok güzel ve şık olan bu abiyeler online tseettür giyim sitelerinden hemen temin edebileceğiniz tesettür nişanlık abiyelerdir. Kabarık olan tesettür nişanlıklar özellikle sizlerin tercih ettiği modeller arasındadır. Sizlere bu özel gününüzde çok şık olup hem de ‘ kıyafetim tam istediğim gibiydi.’ diyebileceğiniz kıyafetlerden oluşan galeriyi sizlerle paylaşacağım.

Evlilik çok kutsal bir mertebe ve çok önemli bir karar olduğu için Rabbim herkese hayırlı eşlerle karşılaşmayı nasip etsin.

Bu mutlu günlerinizin devamını dilerim.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER